• Odwiedziło nas: 119255 osób
 • Do końca roku: 84 dni
 • Do wakacji: 260 dni

32-300 Olkusz

ul. Legionw Polskich 3

Tel: (32) 647-08-30

Czwartek, 2015-10-08

Imieniny:

Brygidy, Loreny

Aktualności

Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności
 • Zaproszenie

 • Życzenia Świąteczne

 

Wszystkim naszym Klientom i Partnerom życzymy,

aby czas Świąt Bożego Narodzenia

był okazją do odpoczynku i zadumy,

a także wypełnił serca nadzieją

i dodał sił w Nowym 2015 Roku...

 

 

zespół PP-P w Olkuszu

 • Festiwal Zawodów w Małopolsce

 

 

 

 

 

 

 

 

W okresie od 1.10.2014 do 30.11.2014 pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu prowadzili zajęcia obejmujące tematykę doradztwa zawodowego metodą opracowaną w ramach projektu "Festiwal Zawodów w Małopolsce".

 

Projekt "Festiwal zawodów w Małopolsce" jest inicjatywą Samorządu Województwa Małopolskiego. Jego pomysł został zaczerpnięty z odbywających się corocznie targów w Lyonie, organizowanych przez stowarzyszenie AROM zajmujące się kształceniem i oriewntacją zawodową.

W roku 2014 odbywa się IV edycja Projektu. Każdorazowo biorą w nim udział 2 Gimnazja z rejonu danego powiatu. W tym roku były to: Gimnazjum Nr 2 w Olkuszu i Gimnazjum w Bydlinie. Głównym realizatorem jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krakowie. W subregionie Małopolska Zachodnia, w powiecie olkuskim, na wniosek szkół biorących udział w projekcie, bezpośrednią realizację zajęć przekazano pracownikom naszej Poradni.

 

Na całość przedsięwzięcia składa się: szkolenie dla doradców zawodowych, prowadzenie zajęć grupowych i konsultacji indywidualnych dla uczniów oraz wieńczące projekt „spotkanie z zawodami” – Festiwal Zawodów, podczas którego małopolskie szkoły zawodowe prezentują (w sposób atrakcyjny dla gimnazjalistów) pracę w różnych profesjach możliwych do uzyskania w strukturach szkolnictwa zawodowego naszego regionu.

 

 

Więcej o projekcie znajdziesz tutaj.

 

 

 

 

 

Na stronach internetowych Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu ukazał się artykół relacjonujący przebieg zajęć warsztatowych dotyczących skutecznego radzenia sobie ze stresem, prowadzonych w klacach IV przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. 

 

 

 

czytaj więcej
 • Początek Roku Szkolnego 2014/2015

kredki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po wakacyjnym wypoczynku witamy w Nowym Roku Szkolnym 2014/2015.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług zarówno osoby prywatne, jak i instytucje związane z edukacją oraz zajmujące się opieką nad uczniem i jego rodziną.

 

 

 

 

  

 • Koniec Roku Szkolnego 2013/2014

wakacje


 

 

Udanego wypoczynku letniego wszystkim swoim Klientom i Współpracownikom


 życzy zespół pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu.

 

 

Jednocześnie informujemy, ze w okresie wakacyjnym Poradnia będzie czynna


od poniedziałku do piątku.

 

 

 

 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Systemie DiAMEnT

diament

 

Miło nam poinformować o zakończeniu przygotowań pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu do zadań przewidzianych w kolejnej edycji programu Diament. Poradnia będzie udzielała wsparcia w indywidualnej diagnozie uczniów, którzy z różnych przyczyn nie mogli brać udziału w zbiorowym wypełnianiu testów na terenie szkoły oraz uczniów, którzy już zostali zakwalifikowani do jednego z typów zajęć a chcieli by go zmienić.

Indywidualną diagnozę w PP-P będą mogli wykonać uczniowie szkół mieszczących się na terenie całego powiatu olkuskiego.

 

 

Od 1 marca 2009 roku Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Wyższą Szkołą Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu oraz National-Louis University w Chicago realizują projekt DiAMEnT, którego celem jest stworzenie systemu pracy z uczniami zdolnymi w województwie małopolskim. 
Projekt powstał z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego jako projekt innowacyjny z komponentem ponadnarodowym, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie systemowych rozwiązań programowych i organizacyjnych służących wspieraniu rozwoju uzdolnień uczniów w zakresie kompetencji kluczowych w obszarach: twórczego myślenia (klasy 1-3 szkoły podstawowej) oraz technologii informacyjno - komunikacyjnej, języka angielskiego, przedsiębiorczości i matematyki (klasy 4-6 szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna). 

 

Wiecej o projekcie znajdziesz tutaj.

 

 

 • Zajęcia z doradztwa zawodowego

 Baner programu

 

 

 

 

 

 

W roku szkolnym 2013/14 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna uczestniczyła w projekcie systemowym „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce” realizując zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas I z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu i z Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu, którzy zgłosili chęć udziału w zajęciach, podczas rekrutacji odbywającej się w ich szkołach. Zajęcia odbywały się w Pracowni Doradztwa Zawodowego, w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Nr 1, przy ul. Legionów Polskich 1 w Olkuszu (obok budynku Zespołu Placówek Oświatowych, w którym mieści się PP-P).

 

Uczestnicy mogli uzyskać pomoc w:

 

 • Określeniu własnych cech osobowości, uzdolnień i ograniczeń jakie mogą mieć wpływ na ich dalszą drogę edukacyjno-zawodową,
 • Określeniu własnej drogi edukacyjno-zawodowej,
 • Przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, w oparciu o uzyskane wcześniej informacje,
 • Zapoznanie się z możliwościami poruszania się po rynku pracy, w oparciu o narzędzia dostępne za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy.

 

Zajęcia odbywały się w grupach 8-mio osobowych, w ramach Projektu systemowego Województwa Małopolskiego realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 9.2.

W roku szkolnym 2014/15 planowana jest kolejna edycja zajęć.

 

Więcej o projekcie znajdziesz tutaj.

 

 

 • Konsultacje z nauczycielami

Baner programu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odbyła się pierwsza edycja spotkań konsultacyjnych pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu z nauczycielami szkół i przedszkoli z naszego powiatu, biorących udział w projekcie unijnym: "System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół". Celem projektu jest poprawa jakości systemu doskonalenia nauczycieli, spójnego z rozwojem szkół. W tej edycji odbyło się 21 spotkań, w tym:

 

 • 2 spotkania w Przedszkolach,
 • 3 spotkania w Szkołach Podstawowych,
 • 4  spotkania w Gimnazjach,
 • 12 spotkań w Szkołach Ponadgimnazjalnych.

 

 

Więcej o projekcie znajdziesz tutaj.

 

 

 • Dzień Otwarty

 • Życzenia Świąteczne

 

Wszystkim naszym Klientom i Partnerom

życzy

Zespół Pracowników Poradni

Na stronach internetowych Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu ukazał się artykół relacjonujący przebieg organizowanych cyklicznie Dni Profilaktyki. Jedną z instytucji, która od lat bierze w nich udział jest poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

 

czytaj więcej
 • Dzień Otwarty

 • Spotkanie z rodzicami w Gimnazjum w Bydlinie

Dnia 18 marca 2014 roku w Gimnazjum w Bydlinie zorganizowało spotkanie z rodzicami uczniów klas III, obejmujące tematykę przyszłości edukacyjno-zawodowej. Spotkanie prowadziła psycholog, doradca zawodowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu. Można było uzyskać informacje dotyczące aktualnej sytuacji oraz prognoz dotyczących rynku pracy w naszym rejonie, aktualnie obowiązującego modelu edukacji i możliwych dróg dojścia do danego zawodu, oraz poznać ofertę PP-P dotyczącej poradnictwa zawodowego dla młodzieży gimnazjalnej, w tym młodzieży z niepełnosprawnością.  

 • Piątek matematyczny

piątek matematyczny

piątek matematyczny

 • II Targi edukacyjne

Zapraszamy na nasze stanowisko na tegorocznych targach edukacyjnych

 

 

targi edukacyjne

 • Dzień otwarty

 

 

 

 

Dzień otwarty

Dzień otwarty 

 

 

 

 

 

wyprawa po moc

 

Dna 21 lutego 2014 roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Olkuszu weźmie udział w Grze miejskiej o tematyce profilaktycznej.

 

Gra Miejska "Wyprawa PO MOC" jest kierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej zadaniem jest zapoznanie uczniów z miejscami, w których na terenie miasta Olkusza można uzyskać pomoc w przypadku zauważenia lub doznawania przemocy, uzależnienia od alkoholu i narkotyków, biedy i innych przypadków losowych. Zapoznanie z danymi miejscami, ich ofertą pomocową, poprzez osobisty kontakt, tj. wejście do budynku, rozmowę z pracownikami, poznanie oferty.

 

 

czytaj więcej

 

W ostatnim wydaniu (zarówno w wersji papierowej jak i internetowej) Przeglądu Olkuskiego zamieszczono artykuł dotyczący "Dnia otwartego" pod hasłem: "Niepełnosprawne dziecko - mały człowiek w wielkiej potrzebie" organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Olkuszu.

 

 

Zdjęcie tekstu

czytaj więcej
 • Dzień otwartydzień otwarty

 

 

 

Szczegółowe informacje:

 

 

szczegóły dnia otwartego

 

 

 

 • Życzenia Świąteczne

 

 

Życzenia Świąteczne i noworoczne 

Zespół PPP w Olkuszu

 • Ogłoszenie

 

 

 

Instytut Konsultantów Eurpejskich oraz Krajowy Ośrodek EFS zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach dla nauczycieli wszystkich stopni nauczania dotyczące wiedzy o Europejskim Funduszu Społecznym (EFS) z wykorzystaniem publikacji zawierającej najlepsze scenariusze zajęć na temat EFS.

 

 

 

Wszelkie informacje są dostępne na stronie

 

 

www.efs.szkoleniaue.pl

 

 

 

 

 

 • Spotkanie warsztatowe

 

 • Nowe zajęcia

 

 • Zestawienia biblioteczne

 

 

We współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Olkuszu, filią Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie proponujemy Państwu Zestawienia zestawienia bibliograficzne opracowane przez nauczycieli bibliotekarzy Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu.

 

 

Zestawienia opracowane są w oparciu o zbiory biblioteki, tak więc pozycje ujęte w zestawieniach są dostępne, do wypożyczenia lub na miejscu w czytelni (w przypadku artykułów z czasopism oraz pozycji książkowych czytelnianych).

 

 

Poniżej umieszczono propozycje dotychczas opracowanych tematów. Informacje dotyczące poszczególnych wydawnictw uzyskają Państwo po najechaniu i uruchomieniu wybranego tematu, bezpośrednio w Bibliotece Pedagogicznej lub na stronach Biblioteki: www.pedagogiczna.olkusz.pl

 

 

ADAPTACJA DZIECKA W PRZEDSZKOLU I SZKOLE (1994 – 2013)

 

ADHD  (2000 – 2010)

 

ADOPCJA (2000 – 2011)

 

ALKOHOLIZM (1980 – 2012)

 

ANOREKSJA, BULIMIA I INNE ZABURZENIA ODŻYWIANIA(2001 – 2010)

 

ARTETERAPIA (2002 – 2012)

 

ASPIRACJE DZIECI I MŁODZIEŻY (1998 – 2010)

 

AUTYZM I ZESPÓŁ ASPERGERA

 

BEZDOMNOŚĆ, BEZROBOCIE, UBÓSTWO (1996 – 2011)

 

BIBLIOTERAPIA (1991 – 2009)

 

CZAS WOLNY (1985 – 2009)

 

DIAGNOZA PSYCHOPEDAGOGICZNA (2002 – 2012)   

 

DIAGNOZA W RESOCJALIZACJI (2002 -2012)    

 

DEPRESJA (1994 – 2011)

 

DOJRZAŁOŚĆ SZKOLNA (2002 – 2012)

 

DYSLEKSJA. DYSGRAFIA. DYSORTOGRAFIA (1994 – 2010) 

 

DZIECKO A TELEWIZJA (1994 – 2008)

 

DZIECKO A ROZWÓD W RODZINIE (1991 – 2010)

 

EDUKACJA CZYTELNICZA I MEDIALNA (1996 – 2010)

 

EDUKACJA EUROPEJSKA (1995 – 2010)

 

EDUKACJA TEATRALNA, DRAMA (1983 – 2011)

 

EMOCJE         

 

EUROSIEROCTWO (2006 – 2010)

 

EWALUACJA, HOSPITACJA, NADZÓR PEDAGOGICZNY (1991 – 2010)

 

JANUSZ  KORCZAK 

 

KOMUNIKACJA WERBALNA I NIEWERBALNA (2000 – 2010)

 

KONFLIKTY I NEGOCJACJE (2000 – 2010)

 

KSZTAŁCENIE INTEGRACYJNE(1993 – 2013)    1A

 

MARIA SKŁODOWSKA – CURIE 

 

MEDIA (2000 – 2010)

 

METODA PROJEKTÓW (1999 – 2010)

 

MOBBING (2002 – 2012)

 

NIEDOSTOSOWANIE SPOŁECZNE (1971 – 2010)

 

NIEPOWODZENIA SZKOLNE (1994 – 2010)

 

NIEŚMIAŁOŚĆ (1995 – 2009)

 

OJCOSTWO (2000 – 2011)

 

OLKUSZ I WYŻYNA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA (wybór)

 

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE (2000 – 2011)

 

PORNOGRAFIA (1994 – 2013)

 

POWSTANIE STYCZNIOWE (1948 – 2013)  1A

 

PRACA POZALEKCYJNA (1980 – 2010)

 

PRAWA DZIECKA (2000 – 2011)

 

PROSTYTUCJA (1994 – 2013)  

 

PRZEMOC I AGRESJA (1996 – 2010)

 

PSYCHOTERAPIA (1992 – 2013)      1A

 

SAMOBÓJSTWA (1983 – 2012)

 

SEKTY (2002 – 2012)   

 

SUBKULTURY MŁODZIEŻOWE (2000 – 2012)

 

STAROŚĆ (1995 – 2007)

 

ŚWIETLICA SZKOLNA (2000 – 2011)

 

TRUDNOŚCI W NAUCE (1994 – 2009)
 

TRUDNOŚCI WYCHOWAWCZE (2000 – 2001)

 

UCZEŃ ZDOLNY (1997 – 2010)

 

UZALEŻNIENIE OD KOMPUTERA I INTERNETU, CYBERPRZEMOC (1995 – 2011)

 

WISŁAWA SZYMBORSKA – ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ

 

WOLONTARIAT (1999 – 2011)

 

WSPOMAGANIE TWÓRCZOŚCI I UZDOLNIEŃ (2008 – 2010)

 

WYCHOWANIE ZDROWOTNE (2002 – 2012)   

 

ZESPÓŁ DOWNA (1995 – 2011)

 

 

 

 

Zestawienie będzie stale dostępne na stonie Poradni, w menu po lewej stronie ekranu pod nazwą: "Ciekawa literatura"

 

 

 

 • Nowy rok szkolny

 

 

 

 

 

Witamy w nowym Roku Szkolnym 2013/2014!

 

 

 

 

 

Zapraszamy do korzystania zarówno z dotychczasowych, jak i nowych form pracy

proponowanych przez pracowników Poradni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Wakacje

 

 

 

 

Życząc uczniom wspaniałych wakacji, pełnych słońca i radości,

 

dających wytchnienie od nauki szkolnej,

 

Informujemy, że nasza Poradnia

 

jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 14.

 

 

 

 

 • Bezpieczny Internet

                   

 

 

 

                   REAGUJ !

 

 

 

        Pomóż budować lepszy Internet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zgłoś nadużycie na stronie:

 

www.dyżurnet.pl

 

 

telefonicznie:

 

800 100 100

 

 

wejdź na stronę:

 

www.helpline.org.pl

 

 

 

 

Ci którzy żyją w wirtualnym świecie tracą prawdziwe życie!

 

 

 

 

 

 

 

 • Zmiany w zakładce: "Dokumenty do pobrania"

 

 

 

W zakładce "Dokumenty do pobrania" zmieniony został wzór wniosku o wydanie orzeczenia. Nowy wzór można pobrać bezpośrednio ze strony www.pppolkusz.szkolnastrona.pl lub odebrać w sekretariacie poradni.

 

 

 

 

 

 

 

 • Wczesne Wspomaganie Rozwoju - dzień otwarty

 • Życzenia Wielkanocne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogody Ducha,

Wesołych, spędzonych wśród najbliższych, pełnych nadziei i wiary Świąt Wielkiej Nocy,

Smacznego święconego jajka oraz mokrego poniedziałku

 

 

 

 

 

życzy

Zespół Pracowników

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 

 

 

 

 

 

 

 • I Targi Edukacyjne

 

Zapraszamy do odwiedzenia stanowiska działu Doradztwa Zawodowego naszej poradni

 

 

 

 

 • Zmiana w zakładce "Dokumenty do pobrania"

 

 

 

 

W zakładce "Dokumenty do pobrania" zmieniony został wzór "Zaśwadczenia lekarskiego". Nowy wzór można pobrać bezpośrednio ze strony www.pppolkusz.szkolnastrona.pl lub odebrać w sekretariacie poradni.

 

 

 

 

 • Dzień otwarty - Sześciolatek w szkole

 • Piątek matematyczny

 

 

 

 

Elementy programu dnia otwartego:

 • Co to są zdolności matematyczne
 • Dyskalkulia, a międzynarodowe klasyfikacje
 • Inne zaburzenia zdolności matematycznych
 • Formy dyskalkulii rozwojowej
 • Symptomy dyskalkulii rozwojowej
 • Dostosowanie metod i form pracy do indywidualnych uczniów ze specyficznymi trudnościami na lekcjach matematyki

 

Czas trwania: 2-3 h

 

 

Prowadzący:

 pedagog H. Gromek

psycholog St. Januszek

 

 

 

 

 • Dzień otwarty - DYSLEKSJA

 • Spotkanie pedagogów szkolnych

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy pedagogów szkolnych, z rejonu powiatu olkuskiego, na spotkanie,

które odbędzie się 18.02.2013 roku, o godz. 14,

w Szkole Podstawowej Nr 3 w Olkuszu.

 

 

 

Tematem spotkania będzie:


"Warsztat szkolnego doradcy zawodowego".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie poprowadzą:

Psycholog - Małgorzata Sołtysik Ścisłowska

Psycholog, doradca zawodowy - Agnieszka Patrzałek

 • Konferencja: Sześciolatek w szkole dylematy, atuty decyzji

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 1

im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu

oraz

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

w Olkuszu

zapraszają wszystkich zainteresowanych

na Miejsko-Gminną Konferencję

 

 

 

Sześciolatek w szkole dylematy, atuty decyzji

 

 

 

pod honorowym patronatem

Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz

 

która odbędzie się

14 lutego 2013 roku o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1

im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu, ul. Jana Kantego 5

 

 

 

 

Celem konferencji jest wsparcie rodziców w podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu edukacji dziecka sześcioletniego w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Podczas konferencji będzie można uzyskać informację na temat podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej, jak również wysłuchać opinii psychologów, pedagogów w sprawie gotowości szkolnej dzieci sześcioletnich w aspekcie ich rozwoju fizycznego i emocjonalno-społecznego.

 

 

 

Udział:

 

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: 6latekolkusz@gmail.com

 

 

 

Program konferencji:

 

 1. Otwarcie konferencji, przywitanie gości i uczestników.
 2. Rozwój psychospołeczny sześciolatka – Elżbieta Czerwik – psycholog, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Olkuszu.
 3. Dojrzałość i gotowość szkolna dziecka sześcioletniego – Elżbieta Woszczek – pedagog/logopeda, Poradnia Psychologiczno-Peadagogiczna w Olkuszu.
 4. Przerwa kawowa.
 5. Nowa podstawa Programowa sprzymierzeńcem dziecka 6-letniego – Beata Wójcik – doradca merytoryczny edukacji wczesnoszkolnej.
 6. Moje dziecko sześcioletnie w szkole podstawowej – refleksje rodziców dziecka sześcioletniego, które rozpoczęło naukę w szkole od 1 września 2012 r.
 7. Sześciolatek w szkole.

 

Po zakończeniu konferencji możliwość indywidualnych konsultacji z pedagogiem szkolnym, psychologiem szkolnym, logopedą.

 

 

 

 

 • DZIEŃ OTWARTY

 

 

 

 

 

 

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna

 

w Olkuszu

 

 

 

zaprasza

 

 

w sobotę dn. 12.01.2013 r.

 

w godz. 8.00-12.00

 

na

 

 

 

DZIEŃ  OTWARTY

 

 

 

Pod hasłem

 

 

 

„Zrozumieć nastolatka- zrozumieć siebie

 

 

 

 

  

 

 

 

Rodzicu!

 

 • jeśli Twoje dziecko sprawia trudności wychowawcze i potrzebujesz wskazówek dotyczących wyznaczania granic i motywowania
 • jeśli Twoje dziecko ma trudności w nauce lub nie chce się uczyć
 • jeśli nie wie jaką wybrać szkołę lub zawód
 • obserwujesz u swojego dziecka niepokojące zachowania

 

 

 

Drogi uczniu!

 

 • jeśli nie wiesz jaką szkołę, zawód wybrać w przyszłości
 • masz trudności z nauką, czytaniem, pisaniem, problemy z pamięcią i koncentracją uwagi, nie wierzysz w swoje możliwości
 • masz trudności w relacjach z rodzicami, nauczycielami lub kolegami
 • często jesteś smutny i zniechęcony, masz poczucie pustki i nudy
 • a także, jeśli przeżywasz inne trudności, które Cię martwią

 

 

 

Przyjdź do Poradni!

 

 

 

 

 

Proponujemy BEZPŁATNE  konsultacje z psychologiem, pedagogiem i doradcą zawodowym.

Mile widziana wcześniejsza rejestracja w sekretariacie Poradni, tel. 32 647-08-30   

 

 • Życzenia 2013
 
  Daj ludziom wiary...

 


  Idz już Nowy Roku...

 


  Tak mówi Rok Stary...

 


  I znika...z łzą w oku...
 
 
 
 

 

Niech ten czas,pełen refleksji,
Spędzony wśród najbliższych,
Doda wiary i sił,
W dążeniu do założonych celów.
 

 

Zespół Poradni psychologiczno-Pedagogicznej
w Olkuszu
 • Zajęcia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się

  

 

 

 

 

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Olkuszu organizuje bezpłatne zajęcia korekcyjno – kompensacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych mających specyficzne trudności w uczeniu się, w formie dysleksji, dysgrafii lub dysortografii.

 

 

 

 

Celem zajęć jest stworzenie możliwości wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego uczniom z utrudnieniami rozwojowymi, umożliwienie opanowania podstawowych umiejętności czytania i pisania oraz przezwyciężania skutków niepowodzeń szkolnych, a także ich emocjonalnych     i społecznych konsekwencji.

 

Zajęcia odbywać się będą na terenie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej   w Olkuszu od stycznia do czerwca 2013 r. w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach 16 - 18.

 

Warunkiem przyjęcia na zajęcia jest posiadanie opinii stwierdzającej dysleksję, dysgrafię bądź dysortografię.

 

Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą osobiście w sekretariacie Poradni przy ulicy Legionów Polskich 3 (budynek Bursy szkolnej przy Zespole Szkół Nr 4) bądź telefonicznie pod numerem (32) 647-08-30 do końca grudnia 2012 r.

 

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

prowadzące - Magdalena Sowińska

                        - Magdalena Seweryn

 

 

 • Zmiana w zakładce: dokumenty do pobrania

 

 

 

 

W związku ze zmianą Rozporządzenia MEN z dnia 30 kw. 2007 (z późnijszymi zmianami) Rozdz. 2 par. 6a pkt 1,2,3; nastąpiła zmiana w zakładce: "dokumenty do pobrania".

 

Zmiana dotyczy Wniosku o przeprowadzenie po raz pierwszy diagnozy ucznia GIMNAZJUM lub SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ pod kątem SPECYFICZNYCH TRUDNOŚCI W NAUCE.

 

 

 

 

 

 • Poradnia Internetowa

 

 

 

 

 

Od listopada 2012 r. zostaje umożliwiony kontakt z pracownikiem Poradni drogą Internetową za pomocą komunikatora Skype.

 

 

 

 

Login Skype: PPP Olkusz.

 

 

 

 

Dyżury odbywają się w soboty w godz 8-11.

Odpowiedzi na wiadomości (pytania) pozostawione w innym terminie udzielane będą w czasie trwania dyżuru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Terminy Zespołu Orzekającego

TERMINY POSIEDZIEŃ ZESPOŁU ORZEKAJĄCEGO PRZY PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W OLKUSZU

W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2012/2013:

7.09.2012r.

18.09.2012r.

25.09.2012r.

9.10.2012r.

23.10.2012r.

6.11.2012r.

20.11.2012r.

4.12.2012r.

18.12.2012r.

8.01.2013r.

22.01.2013r.

5.02.2013r.

19.02.2013r.

 • Dyskalkulia

dyskalkulia w PPP Olkusz

 

Dnia 28 listopada 2011 roku ruszyła strona internetowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu.

Mamy nadzieję, że stanie się ona istotnym źródłem wymiany informacji i ułatwi kożystanie z naszych usług, szczególnie dla osób i placówek będących poza obrębem miasta Olkusza.

 

 

czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma